Навчальні та наукові видання

Постійне посилання на розділhttps://dglib.nubip.edu.ua/handle/123456789/3

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Патологія Fraxinus excelsior L. у лісових насадженнях Західного Поділля України : монографія
    (НУБіП України, 2020) Кульбанська, Іванна Миколаївна; Гойчук, Анатолій Федорович
    У монографії представлено результати досліджень негативних абіотичних і біотичних чинників у патології Fraxinus excelsior у лісових насадженнях Західного Поділля України. Наведено симптоматику патологій вегетативних і генеративних органів Fraxinus excelsior, з’ясовано видове різноманіття шкодочинної ентомофауни, патогенної міко- та мікрофлори. Показано, що патологія корелює з лісівничо-таксаційними показниками деревостанів у поєднанні з метеорологічними чинниками, зокрема з індексом вологозабезпеченості. Вивчено патогенні, анатомо-морфологічні та фізіолого-біохімічні властивості бактерій – збудників бактеріозів Fraxinus excelsior. Встановлено, що найпоширенішою і найшкодочиннішою компонентою патогенної мікробіоти F. excelsior є Pseudomonas syringae pv. savastanoi (Smith 1908) – збудник туберкульозу. Досліджено антагоністичні властивості ізольованих міко- та мікроорганізмів у контексті їхньої системної взаємодії. Акцентується увага на перспективності використання біопрепаратів, зокрема на базі Bacillus sp., у боротьбі з бактеріозами лісових деревних рослин. Монографія призначена для науковців.
  • Ескіз
    Документ
    Лісова фітопатологія : робоча програма та методичні поради до виконання практичних завдань навчальної практики з дисципліни «Лісова фітопатологія» для студентів закладів вищої освіти ІІІ-IV рівнів акредитації із спеціальності 205 – Лісове господарство ОС «Бакалавр»
    (КОМПРИНТ, 2020) Гойчук, Анатолій Федорович; Кульбанська, Іванна Миколаївна
    Наведено робочу програму та методичні поради до виконання практичних завдань навчальної практики з дисципліни «Лісова фітопатологія». Передбачено надбання студентами навиків аналізу даних лісопатологічних обстежень в осередках шкідників лісу та збудників хвороб, проектування різних видів лісозахисних заходів по регулюванню їх чисельності (шкодочинності).