Кваліфікаційні роботи

Постійне посилання на розділhttps://dglibtest.nubip.edu.ua/handle/123456789/1

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 11
  • Ескіз
    Документaccess-status.restricted.listelement.badge
    Вплив нетрадиційних добрив на продуктивність ставів
    (2024) Тузинський П.В.; Савенко Н.М.
    Актуальність теми обумовлена зниженням рибопродуктивності внутрішніх водойм та спадом виробництва риби і рибопродукції, тому виникла необхідність розробки наукового розвитку та визначення напрямків стабілізації відтворення рибних запасів та створення умов для самовідтворення водних біоресурсів. В сучасному суспільстві визначилася тенденція мінімізації фінансових витрат та оптимізації тої чи іншої галузі виробництва, зокрема це в повній мірі підтримується в галузі рибного господарства. На сьогодні рибні господарства України перейшли на технології з більш повним використанням в харчовому раціоні риб природної кормової бази, тому актуальною проблемою є встановлення структури та функціонування основних її компонентів: бактеріо-, фіто- та зоопланктону. Дослідження розвитку основних компонентів природної кормової бази дає можливість визначити біологічну продуктивність водойм та їх кормність, що є надзвичайно важливим для рибництва. Біологічна продуктивність водойм це властивість водойми забезпечити відтворення організмів в їх біоценозах і екологічних системах. Однією із умов успішного вирощування риби є забезпеченість її природними кормами. Природний корм є джерелом надходження в організм риби всіх речовин які необхідні для її життєдіяльності і якими її не можуть забезпечити повною мірою навіть високоякісні комбікорми. Низький рівень розвитку природної кормової бази призводить до збільшення витрат штучних кормів, уповільнення росту риб і зниженню рибопродуктивності. Отож, збільшення частки природної їжі у раціоні риб прискорює темп росту та впливає на стійкість ставової риби до різних захворювань. Мета роботи полягала у дослідженні впливу пивної дробини як альтернативного добрива на продуктивність ставів.
  • Ескіз
    Документaccess-status.restricted.listelement.badge
    Склад та біологічні показники рибного населення малого водосховища на р. Будягівщина
    (2024) Савченко Богдан Борисович; Макаренко Аліна
    Робота виконана на 64 сторінках машинописного тексту, містить 18 таблиць і 13 рисунків. Робота складається із таких розділів, як вступ, огляд літератури, матеріали та методи досліджень, результати власних досліджень, економічна ефективність ведення рибного господарства, заходи із охорони праці, висновки та список використаних джерел. Мета роботи полягала у вивченні та аналізі структури іхтіофауни та біологічних особливостей риб та визначенні економічної ефективності використання водосховища на р. Будягівщина. Мета роботи полягала у дослідженні та аналізі структури іхтіофауни та її біологічних характеристик, а також у визначенні ефективності використання водосховища на річці Будягівщина з економічної точки зору. Об’єкт дослідження – іхтіофауна водосховища Мала Супій. Предмет дослідження – хімічний показники води, біомаса, а також чисельність кормової бази, стан і структура іхтіофауни, загальна рибопродуктивність риб малого водосховища. Методи дослідження – загальноприйняті, які використовують у рибництві, методи облову рибогосподарських водних об’єктів. Завдання бакалаврської кваліфікаційної роботи: •визначити основні показники гідрохімічного режиму; •дослідити стан природної кормової бази; •проаналізувати структуру іхтіофауни та біологічні особливості риб малого водосховища на р. Будягівщина; •провести розрахунок економічної ефективності використання водойм.
  • Ескіз
    Документaccess-status.restricted.listelement.badge
    Сучасний стан промислової іхтіофауни Київського водосховища
    (2024) Плужник Денис Сергійович; Макаренко Аліна
    Бакалаврська кваліфікаційна робота виконана на 62 сторінках друкованого тексту, вона включає 5 таблиць, а також 14 рисунків. У списку використаних джерел 25 найменувань. Метою бакалаврської роботи було дослідження формування іхтіоценозу, структури іхтіофауни водойми, промислового навантаження, а також рибопродуктивності Київського водосховища. Об’єкт дослідження – аборигенні та інтродуковані представники іхтіофауни Київського водосховища. Предмет дослідження – гідрохімічний склад води, біомаса, а також сама чисельність природної кормової бази, стан та структура популяцій риб, вилов риби, загальна рибопродуктивність. Для дослідження рибопродуктивності Київського водосховища були визначенні такі завдання: -визначити стан кормової бази водосховища; -дослідити іхтіофауну Київського водосховища; -проаналізувати кількість вилову та рибопродуктивність водойми за останні роки; -дослідити заходи зі штучного відтворення промислово цінних різновидів риб Київського водосховища; -провести розрахунок економічної ефективності використання водойми
  • Ескіз
    Документaccess-status.restricted.listelement.badge
    Сучасний гідроекологічний стан Очеретянського водосховища річки Потік
    (2024) Лінський Володимир Ігорович; Митяй І.С.
    Бакалаврська кваліфікаційна poбoта викладена на 56 сторінках друкованого тексту і складається з таких розділів: вступ, огляд літератури, матеріали та методика досліджень, результати власних досліджень, що також включають економічну ефективність, охорону праці, висновки та список літератури. Робота містить 13 рисунків, 12 таблиць. Список літератури включає 46 джерел. Актуальність: Загальне зниження виробництва риби в Україні підкреслює важливість залучення водосховищ для випасного вирощування риби. Використання річкових водойм для виробництва рибної продукції є вирішальним на сьогодні. Очеретянське водосховище на річці Потік виявляється перспективним у цьому контексті. Побудоване у середині ХХ століття, воно є проточним і має екологічні умови, що наближаються до природних водойм зі сталими гідрологічними, гідрохімічними та гідробіологічними режимами. При умові зниження браконьєрства та зариблення водосховища його рибопродуктивність може значно зрости. З цього приводу необхідно провести науково-біологічне обґрунтування раціонального використання водних живих ресурсів даного водосховища. Метою роботи є з’ясування екологічних умов (гідрохімічного режиму, щільності та біомаси угруповань гідробіонтів) і стану іхтіофауни Очеретянського водосховища р. Потік. Метoди дocлідження: ➢гідрохімічні (визначення і аналіз гідрохімічного складу води); ➢гідробіологічні (дослідження фітопланктону, зоопланктону та зообентосу); ➢іхтіологічні (проведення морфометричного аналізу риб); ➢ статистичні (математичне опрацювання отриманих результатів здійснених досліджень за допомогою таблиць Microsoft Excel 2016). Завдання бакалаврської кваліфікаційної роботи: • Дослідити гідрохімічний режим водосховища; • Вивчити сучасний стан кормової бази водосховища (фітопланктон, зоопланктон, бентос); • Визначити сучасний стан та видовий склад іхтіофауни Очеретянського водосховища; • Проаналізувати перспективи рибогосподарського використання. Об’єкт досліджень: водні живі ресурси та іхтіофауна Очеретянського водосховища р. Потік. Предмет досліджень: екологічні умови та стан іхтіофауни Очеретянського водосховища.
  • Ескіз
    Документaccess-status.restricted.listelement.badge
  • Ескіз
    Документaccess-status.restricted.listelement.badge
  • Ескіз
    Документaccess-status.restricted.listelement.badge
  • Ескіз
    Документaccess-status.restricted.listelement.badge