Наукові журнали та збірники видань

Постійне посилання на розділhttps://dglib.nubip.edu.ua/handle/123456789/5

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    «Водні біоресурси» як термін у природоресурсному законодавстві
    (НУБіП України, 2019) Грищенко, К.Г.
    У статті досліджено еволюцію термінів, що окреслювали та окреслюють фундамент рибного господарства та спеціальних товарних рибних господарств. Виявлено, що законодавець з метою позначення фундаменту використовував терміни «водні живі ресурси», «водні живі ресурси загальнодержавного значення», «рибні ресурси», «живі об’єкти рибного господарства», «туводні види водних живих ресурсів», «водні біоресурси». Використовуючи аналітичний метод, за допомогою порівняння термінів у хронологічному порядку виявлено несистемне їх використання у природоресурсному законодавстві України. Оперуючи формально-правовим методом виокремлено основну ознаку водних біоресурсів.
  • Ескіз
    Документ
    Про деякі аспекти правової регламентації рибогосподарських меліоративних заходів
    (НУБіП України, 2019) Шовкун, Ю.В.
    У статті проведено аналіз нормативно-правових актів які здійснюють правову регламентацію рибогосподарської меліорації. На основі законодавчих визначень та наукових підходів вчених суспільних та природничих наук сформовано підхід до визначення поняття рибогосподарської меліорації, мети її здійснення та заходів, які мають включатися до неї. Досліджено нормативне закріплення меліорації водних об’єктів, що регламентується як комплекс заходів щодо збереження водності річок та охорони їх від забруднення. Визначені основні напрями рибогосподарської меліорації, відповідно до їх законодавчого закріплення та запропоновано їх класифікацію. Виокремлено меліоративні заходи, які проводяться для водного середовища, зокрема такі як: аерація, вапнування, літування, тощо та розкрито зміст їх проведення. Здійснено порівняння та зроблено висновки з приводу закріплення в нормативно – правових актах засад правового регулювання суспільних відносин, що виникають у процесі проведення меліорації ґрунтів в порівнянні з закріпленням на законодавчому рівні питання меліорації водойм.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив експортних можливостей на зростання конкурентоспроможності рибного господарства в умовах євроінтеграції
    (ВЦ НУБіП України, 2018) Шепелєв, С.С.
    Оцінено сучасний стану тенденцій експорту риби в Україні. Доповнено існуючий інструментарій аналізу та синтезу процесів посилення експортних можливостей у контексті підвищення рівня конкурентоспроможності рибного господарства. Обґрунтовано висновки та розроблено пропозиції щодо розроблення програми імпортозаміщення рибної продукції, визначено напрями створення роздрібних торговельних асоціацій.